Belka
Niedziela, 21 Lipca 2019   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zagłosuj i pomóż głodnym zwierzętom! 

Data publikacji: 2013-09-24, Data modyfikacji: 2013-09-24
A A AWydrukDrukuj  
 

Podopieczni Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt- REKSIO mogą otrzymać 400 kg karmy 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt REKSIO z Brodnicy może otrzymać karmę za 15 tysięcy złotych. Wystarczy oddać na nią swój głos w internetowym głosowaniu „Pomoc dla schronisk”.Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt REKSIO w Brodnicy powstało na terenie zrujnowanego gospodarstwa rolnego. Za swój główny cel obrało sobie edukację najmłodszych w zakresie opieki nad zwierzętami, uwrażliwianie najmłodszych. W chwili obecnej schronisko ma pod opieką 100 bezdomnych psów i kotów. Dzięki pomocy przyjaciół i ludzi dobrej woli, placówka wyposażona została m.in. w zadaszone wybiegi, czy szpitalik. „Bardzo cieszymy się, że możemy brać udział w akcji, która może zagwarantować naszym pupilom pożywienie na długi czas. Dlatego też zapraszamy do głosowania na nasze schronisko”- mówi Mariusz Sarnowski, Kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Brodnicy.

 Firma Krakvet organizuje akcję „Pomoc dla schronisk” od 2008 roku. Do tej pory udało się pomóc 50 schroniskom w całej Polsce, do których trafiło ponad 70 ton karmy dla zwierząt.

 „Każdego miesiąca rezygnujemy z części zysków a nasi klienci z przysługujących im rabatów. Zebraną w ten sposób kwotę przekazujemy na pomoc dla zwierząt. Każdorazowo jest to około 15 tysięcy złotych. W ten sposób w ciągu pięciu lat udało nam się przekazać schroniskom karmę za ponad pół miliona złotych” – mówi właściciel Krakvetu Marek Batko. „Chcieliśmy bardzo podziękować naszym klientom. Ich zaangażowanie w tę akcję przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i pokazało, że Polacy chcą i potrafią pomagać” – dodaje właściciel.

 Ty też możesz pomóc

Jak większość tego typu instytucji w Polsce, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt REKSIO z Brodnicy istnieje dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Obecnie bierze ono udział w akcji organizowanej przez firmę Krakvet, skierowanej do schronisk i przytułków dla zwierząt, w której można wygrać zapas karmy. Aby pomóc, wystarczy wejść na stronę www.krakvet.pl i, po ówczesnej rejestracji, w zakładce „Nasza pomoc dla schronisk” zagłosować na wybraną placówkę. Cały proces zajmuje tylko chwilę, a może poprawić los pokrzywdzonych zwierzaków. Głosy można oddawać do końca września.

inf. nadesłane

 

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola