Belka
Sobota, 16 Lutego 2019   imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy na III Brodnicką Wystawę Drobnego Inwentarza 

Data publikacji: 2014-01-28, Data modyfikacji: 2014-01-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Nie wiesz jak spędzić wolny czas w  pierwszą sobotę i niedzielę lutego? Podpowiadamy. Warto wybrać się z całą rodziną na III Brodnicką Wystawę Drobnego Inwentarza. - Ta wystawa to przede wszystkim wystawa kur użytkowych i ozdobnych, kaczek, gęsi i królików oraz gołębi ozdobnych i ptaków egzotycznych. - Wystawa ma na celu pokazanie mieszkańcom regionu i całego kraju bogatej oferty występujących ras i odmian rasowych udomowionego ptactwa grzebiącego i wodnego oraz zwierząt futerkowych – mówi prezes Bydgoskiego  Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i  Drobnego Inwentarza Marek Poraziński. - Na wystawie zaprezentują swoje zwierzęta hodowcy z całej Polski i Niemiec. Imprezie towarzyszyć będą otwarte dla wszystkich  wykłady tematyczne, których lektorami pracownicy naukowi z Instytutu Zootechniki w Balicach k. Krakowa i Kujawsko – Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Wystawa połączona z wykładami teoretycznymi to możliwość konfrontacji pracy hodowlanej z dorobkiem naukowym. To oferta skierowana do hodowców, mająca na celu podniesienie poziomu wiedzy w zakresie hodowli i dobrostanu hodowanych zwierząt – dodaje prezes.

 Dotychczasowe wystawy w Brodnicy okazały się największymi imprezami tego typu w Polsce. Na wystawie ubiegłorocznej  hodowcy zaprezentowali 930 sztuk drobiu w 77 rasach, 750 gołębi w 58 rasach i 70 królików oraz sporą liczbę ptaków egzotycznych i innych zwierząt hodowanych hobbistycznie.  Zapraszamy do oglądania zwierząt  1 i 2 lutego. Wystawa zorganizowana zostanie w Zespole Szkół Rolniczych w Brodnicy. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz.

Piękne okazy zwierząt hodowlanych  będzie można oglądać w sobotę, 1 lutego  w godz. 8.00 – 17.00, i w niedzielę, 2 lutego od godz. 7.00 do 14.00.  Wstęp na imprezę dla dzieci i młodzieży szkolnej jest za darmo. Dorośli będą musieli kupić bilet w cenie 10 zł.

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola