Belka
Niedziela, 21 Lipca 2019   imieniny: Andrzej, Wiktor, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zardzewiała śmierć wciąż jest groźna 

Data publikacji: 2013-11-06, Data modyfikacji: 2013-11-06
A A AWydrukDrukuj  
 

W miniony weekend strażnicy miejscy zabezpieczali niewypały po działaniach wojennych, pozostawione w Lasku Miejskim. Niebezpieczne znalezisko odkryli podczas spaceru mieszkańcy, o czym niezwłocznie poinformowali Straż Miejską w Brodnicy.  Ta zgodnie z procedurą powiadomiła saperów z Chełmna, którzy przyjechali do Brodnicy w poniedziałek i zabrali znalezisko. 

- Do przyjazdu „Patrolu Rozminowania” z jednostki wojskowej w Chełmnie na Burmistrzu Brodnicy spoczywa ustawowy obowiązek zabezpieczenia niebezpiecznego znaleziska - informuje Marian Chwiałkowski Komendant Straży Miejskiej w Brodnicy. - Z analizy  znaleziska, którą przeprowadziliśmy na miejscu wynikało, że to są najprawdopodniej"pamiątki wojenne", które w tym miejscu zostały złożone przez zbieraczy różnych militari. Świadczyła o tym różnorodność materiałów zgromadzonych w jednym miejscu - kontynuuje M Chwiałkowski.- Nasze przypuszczenia potwierdzili saperzy.

„Militarni hobbiści” to bardzo niebezpieczne zjawisko. Niewielu z nich posiada podstawową wiedzę o niewypałach.  Nie zdają sobie sprawy z tego, że tworzą zagrożenie nie tylko dla własnego zdrowia i życia.  - Po raz kolejny apeluję do wszystkich osób, które znajdują niebezpieczne przedmioty, by zachowały wielką ostrożność i od razu powiadomiły o znalezisku Straż Miejską bądź Policję. Niestety, po tyylu latach nadal ziemia kryje w sobie "zardzewiałą śmierć" - mówi komendant 

 

 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola