Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zatrzymajmy je w kadrze. 

Data publikacji: 2013-08-31, Data modyfikacji: 2013-08-31
A A AWydrukDrukuj  
 

Stowarzyszenie "BRACTWO" oraz Brodnicki Dom Kultury zachęcają wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie fotograficznym, p.n. "Moje korzenie - stąd jestem".

Miasta coraz szybciej pochłaniają swoje dzielnice, wdzierają się w przestrzeń zarezerwowaną do tej pory dla Matki Natury. Trącą swoją indywidualność. Wraz z upływem czasu zapominamy o tym, gdzie było nasz ulubione boisko, gdzie chodziliśmy na sanki, gdzie stał trzepak na podwórku... W końcu, w naszej pamięci zaciera się nawet obraz samego podwórka. Ślad po tym, co minęło jest jeszcze w naszych szufladach i wspomnieniach, w fotografiach, dokumentach, czasem w opowiadanych innym historiach. 
Zatrzymajmy te wspomnienia na zdjęciach, tchnijmy w nie drugie, nowe życie. Nawet, jeśli w miejscu, gdzie stał nasz ulubiony trzepak stoi w tej chwili garaż, nawet, jeśli nie ma już naszego podwórka, a w jego miejscu powstał parking, to niech pamięć serca przywróci wspomnienia. Regulamin konkursu i karta zgłoszenia dostępna na stronie internetowej BDK.

inf. nadesłana 

UM Brodnica, Źródło artykułu: www.brodnica.miasto.biz
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola