Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Egida 2017”- KPP Brodnica

 
Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy odbyły się wczoraj ćwiczenia pn. ,,Egida 2017”. Obejmowały one szkolenie z zakresu między innymi działań w warunkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. Do brodnickiej komendy stawiło się łącznie 20 rezerwistów. Pierwszy z rezerwistów pojawił się już o godz. 7.00 rano. Wczoraj 17 września, na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy przeprowadzono ćwiczenia dla osób wyznaczonych do rezerw osobowych przydzielonych do służby w policji. Osoby, które powoływane są w stanach zagrożenia bezpieczeństwa państwa oraz wojny, stawiły się do jednostki już we wczesnych godzinach porannych. Ćwiczenia miały na celu wzmocnienie realizacji zadań jakie ciążą na policji, praktyczne sprawdzenie gotowości brodnickich policjantów, rezerwistów i działań całego systemu. Wszystko po to, aby w przyszłości policja była przygotowana do reakcji na ewentualne zagrożenia związane z bezpieczeństwem publicznym. Ćwiczenia rozpoczęły się od umundurowania powołanych uczestników. Zgromadzeni rezerwiści przeszli szkolenie związane ze służbą w policji. Poznali między innymi zakres zadań i obowiązki służbowe funkcjonariuszy. Zapoznali się z Ustawą o Ochronie Informacji Niejawnych, przepisami BHP, pierwszą pomocą, przypadkami użycia środków przymusu bezpośredniego i broni palnej. Zebrani na sali konferencyjnej rezerwiści, zapoznali się z budową broni palnej i sprzętem jaki mają na wyposażeniu brodniccy policjanci. Zaprezentowano filmy instruktażowe z przebiegów interwencji, pokaz przygotowany przez przewodników psów służbowych oraz pokaz samoobrony i obezwładniania osób. Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji w Brodnicy mł.insp. Jarosław Nowatkowski, podziękował uczestnikom ćwiczeń oraz wręczył zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

 


KWPBydgoszcz
 
Data pliku video: 2017-09-18, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat brodnicki - położony w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego powiat z siedzibą w mieście Brodnicy, w skład którego wchodzą gminy: Brodnica, Górzno, Jabłonowo Pomorskie, Bartniczka, Bobrowo, Brzozie, Osiek, Świedziebnia i Zbiczno.

  Powat brodnicki jest regionem niezwykle atrakcyjnym turystycznie - na jego terenie znajduje się ponad 100 jezior, które ogółem zajmują obszar ponad 2,8 tysiąca hektarów. Poza jeziorami turystów przyciąga Dolina Drwęcy oraz parki krajobrazowe - Brodnicki Park Krajobrazowy i Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy.

  Dominującymi sektorami gospodarki powiatu są m.in.: budownictwo (Kom Bud, Perfect Dom, Przedsiębiorstwo Drogowo- Budowlane, Przedsiębiorstwo Robót Sanitarnych i Melioracyjnych Sanmel, Zakład RobótDrogowych Via) oraz przemysł rolno -spożywczy (Unifreeze, Brodnickie Zakłady Żelatyny, MPPH Bromilk, Agrocomex, Bo-Ro Wilary, Zakład Przemysłu Cukierniczego, Vobro Zakład Przemysłu Mięsnego Cielęta).

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola